Zamkowe Kameralia - ORTALION

NA MARZEC... ORTALION

15 marca (czwartek) o godz. 18 w przyzamkowym Karwanie wystąpi trójmiejski Ortalion. 
Na koncert zapraszają Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku.


Ortalion jest formacją, która skutecznie podbija muzyczny rynek zachodni oraz  azjatycki. Podczas koncertu w Malborku zespół będzie nagrywał płytę, która w założeniu ukaże się poza granicami naszego kraju trafiając m.in. do egzotycznych zakątków świata,
 co stanowi doskonałą reklamą dla Malborka

Koncerty zespołu są zawsze przygotowywane z dużą pieczołowitością, zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. Zwykle odbywają się w miejscach starannie wybranych, bliskich zainteresowaniom i ogólnej wrażliwości muzyków.
   
Ortalion to autorski projekt Cezarego Morawskiego, pianisty, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w wielu różnorodnych formacjach muzycznych (m.in. Apteka, Groovekojad, Lipali, IMTM, Behemoth). W skład grupy wchodzą doświadczeni instrumentaliści, wywodzący się z szeroko rozumianej trójmiejskiej sceny alternatywnej oraz formacji funkowych i jazzowych: 
 
Cezary Morawski - projekt muzyczny, syntezatory,
Jacek (Jacques) Brzeziewicz - gitara basowa,
Piotr Majka – perkusja,
Robert Jakubiec - trąbka (Young Power),
Marcin Otłowski - saksofon barytonowy i altowy,
Jacek Stromski - instrumenty perkusyjne, sampler (także m.in. Apteka, Kury) oraz
Rafał Chomik – artwork&VJ.

W 2016 r. nakładem krakowskiego wydawnictwa Audio-Cave ukazał się debiutancki album grupy w formie CD oraz w wersji winylowej. Czarny krążek zespołu miał swoją komercyjną premierę na ubiegłorocznym warszawskim Audio-Show, gdzie materiał spotkał się z dużym zainteresowaniem zwiedzających oraz wystawców.
 

Obecnie, poza promocją materiału z pierwszego albumu, zespół kończy przygotowania związane z prezentacją utworów z nowego wydawnictwa, którego premiera odbyła się w połowie listopada ubiegłego roku. Album ten zajął piąte miejsce w rankingu 140 płyt wydanych w 2017 r. w Trójmieście.


Muzyka jest chętnie grana w stacjach radiowych. Można ją usłyszeć w Radiu Gdańsk, Radiu Malbork, Off Radio Kraków, Radio Sopocki, a także radiowej Dwójce i Trójce i RMF Classic.
Bilety do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego. 
Można je również kupić przez Internet na stronie bilety.zamek.malbork.pl
Cena jednego biletu wynosi 15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci z ważną legitymacją - 10 zł. 
Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.


O projekcie
Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.


W 2018 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz