Zamkowe Kameralia - Tango, Jazz i Bogurodzica...

Już wkrótce apetyty miłośników koncertów w zamkowej przestrzeni na pewno zostaną zaspokojone. Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe zapraszają do Sali Siedmiofilarowej 20 kwietnia (piątek) o godz. 18:30 na niezwykły koncert niezwykłego trioPołączenie brzmienia akordeonu i saksofonu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak ,że barwy tych instrumentów doskonale przenikają przez siebie tworząc w ten sposób muzyczny collage.Na program koncertu w wykonaniu saksofonisty Adama Wendta, akordeonisty Pawła Zagańczyka oraz kontrabasisty Jarosława Stokowskiego, składają się w dużej mierze kompozycje inspirowane tangiem: a zatem nie zabraknie kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano takich jak : Tango pour Cloude, Viaggio, Spleen czy French Touch. W wykonaniu muzyków usłyszeć można również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzollia wśród nich: Oblivion, Libertango. Dopełnieniem będzie najnowsza aranżacja "Bogurodzicy" autorstwa Pawła Zagańczyka nawiązująca do przepięknych wnętrz malborskiego Zamku. 

                                                                   
 
Koncert odbędzie się w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim 20 kwietnia (piątek) 
o godz. 18:30.  

Warto wybrać się więc na tę smakowitą ucztę, kupując wcześniej bilet 
w kasie Muzeum Zamkowego. 
Cena jednego biletu wynosi 15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych 
i ponadpodstawowych oraz emeryci z ważną legitymacją płacą 10 zł. 
Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Bilety można również kupić przez Internet - klik


Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.

***

o artystach:
Adam Wendt – saksofon
Saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Absolwent  Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od momentu powstania zespołu Walk Away (1985) związał się z nim na stałe. Z zespołem tym zdobywał wiele głównych nagród i wyróżnień, z których warto wymienić laury na festiwalu Jazz Nad Odrą w 1986 roku.Od 1988 roku zespół Walk Away zajmuje I miejsce w ankietach „Jazz Top” czasopisma Jazz Forum (w kategoriach: zespół roku oraz zespół roku - jazz elektryczny). Adam Wendt z zespołem koncertował w kilkunastu krajach świata. 
Paweł Zagańczyk – akordeon 
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie – występował na Litwie, Słowacji, w Austrii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Hiszpanii,  Szwecji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Paweł Zagańczyk koncertuje też na bandoneonie z niemieckiej manufaktury Uwe Hartenhauera.

Jarosław Stokowski – kontrabas 
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jako uczeń szkoły muzycznej rozpoczął współpracę w charakterze muzyka orkiestrowego z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. W 2011 roku miał zaszczyt koncertować wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia na Festiwalu Światowych Orkiestr Symfonicznych w Moskwie. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra w klasie kontrabasu Janusza Dobrowolskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz