Zamkowe Kameralia - ARTur Sychowski – Koncert fortepianowy „Classic Impression”

Kolejny koncert w ramach Zamkowych Kameraliów ! Klasyczne piękno we współczesnej interpretacji. Muzyka w Klasyce, Klasyka w Rozrywce. Doskonałe improwizacje kompozycji znanych klasyków pozwalają odkryć te utwory na nowo podczas koncertu Classic Impression.

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają miłośników muzyki klasycznej na niepowtarzalny, magiczny i jedyny w swoim rodzaju koncert fortepianowy. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia” wystąpi artysta, którego występ długo będziemy pamiętać. Jesteśmy o tym przekonani.

Koncert „Classic Impression” jest programem stworzonym dla prawdziwych melomanów. To połączenie eleganckiej muzyki klasycznej z lekką nutą improwizacji. Artysta próbuje odświeżyć punkt widzenia klasycznego fortepianu, wzbogacając widowisko nietypowymi aranżacjami. „Classic Impression” to luksus klasycznego brzmienia w nowej, wyjątkowej odsłonie.

14 czerwca (czwartek), godz. 18:00
Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku  już teraz zapraszają do SALI SIEDMIOFILAROWEJ  na Zamku Średnim  na fantastyczną kaskadę dźwięków w wykonaniu światowej klasy wykonawcy
Nie wolno tego przegapić!
  
Bilety na to wydarzenie można będzie nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet  https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 20 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

O artyście:

ARTur SYCHOWSKI
Pianista, kompozytor i improwizator młodego pokolenia, laureat prestiżowych konkursów pianistycznych.

ARTysta wszechstronny, doskonale poruszający się w obszarze muzyki zarówno klasycznej , jak i improwizowanej. W zaskakujący sposób eksperymentuje z dźwiękami fortepianu, pobudzając wyobraźnie oraz otwierając na sztukę duszę i umysł słuchacza. Ideą, która przyświeca twórczości ARTura, jest „Impresja Serca": przekonanie, że prawdziwą muzykę tworzy się przede wszystkim z intuicji oraz serca.
Zarówno autorskie utwory, jak i kompozycje klasyczne i jazzowe wzbogaca o improwizacje, dzięki którym każdy koncert w zrasta do rangi unikalnego oraz niepowtarzalnego wydarzenia.


Program koncertu:
1. ARTur Sychowski - Sanctus
2. F. Schubert - Impromptu Ges-dur op 90 nr 3
3. C. Debussy - Clair de lune - improwizacja
4. J. S. Bach - Aria na Strunie G, Preludium i fuga C-dur z Das Wohltemperierte Klavier I -
improwizacje
5. F. Chopin - Preludium A-dur, Preludium e-moll, Preludium Des-dur, Preludium c-moll -
improwizacje
6. F. Chopin - Mazurek F-dur, Mazurek C-dur, Etiuda Ges-dur op.10 nr 5, Ballada g-moll op.23 - improwizacje

Warto posłuchać. Maestria !: https://www.youtube.com/embed/dXi2ECk6TQk

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork, Starostwo Powiatowe w Malborku, Miasto i Gmina Nowy Staw oraz Grupę CEDROB, Przedsiębiorstwo NOGAT. 
Wspierają nas: Hotel Majewski i Pracownia Ceramiczna "Stare Miasto"
Wszystkim bardzo dziękujemy !


http://kameralia.blogspot.com/p/sponsorzy2018.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz